Vodič za putovanje avionom sa vašim štenetom

Vodič za putovanje avionom sa vašim štenetom

Krzneni prijatelj je više od kućnog ljubimca – on ili ona je deo porodice. Ako ste mlaznjak koji postavlja iznajmljivanje šapa, srećom putovanje na daljinu je moguće uz malog Fida. Potrebno je samo malo pripreme i planiranja i bićete na putu za tili dan.

Ako oklevate u pogledu bezbednosti vašeg šteneta, nema razloga za brigu. Bezbedno je da povedete svog psa sa sobom na let, sve dok ga odobri aviokompanija i preduzmete prave mere predostrožnosti na osnovu veličine i zdravlja vašeg psa. U ovom vodiču, prošetaćemo vas kroz sve što treba da znate da biste bili sigurni da je putovanje vašeg najboljeg prijatelja jednako udobno kao i vaše.

  1. Pre putovanja
  2. Putni troškovi sa štenetom
  3. Veličina psa: Mala + velika
  4. Servisna prava pasa
  5. Saveti za putovanje bez stresa
  6. Lista pakovanja za vaše štene

Pre putovanja sa vašim štenetom

Prema istraživanju kompanije Airfarewatchdog, glavni razlog zašto ljudi lete sa svojim ljubimcima je taj što ne mogu (ili jednostavno ne žele) da ostave njega ili nju kod kuće. To je prava ljubav! Dodatni razlozi uključivali su selidbu na novu lokaciju i potrebu za emocionalnom podrškom.

Ima mnogo toga da se uzme u obzir pre planiranja putovanja sa vašim psom, ali ono što je najvažnije jeste bezbednost vas i vašeg krznenog prijatelja. Budite u pravu sa zdravstvenim novostima oko aktuelnih virusa kao što je bolest koronavirusa 2019 (COVID-19), bez obzira na to gde putujete ili odakle putujete.

Da li psi mogu da dobiju Koronavirus?

Svetska zdravstvena organizacija navodi :"Trenutno nema dokaza da se životinje/kućni ljubimci sa pratiocima kao što su psi ili mačke mogu zaraziti novim koronavirusom. Međutim, uvek je dobro oprati ruke sapunom i vodom nakon kontakta sa kućnim ljubimcima." Pre nego što napravite planove putovanja, bilo bi dobro da proverite da li postoje ispravke centra za kontrolu bolesti.

Smernice za kućne ljubimce aviokompanije

Smernice aviokompanije se razlikuju po veličini psa, rasi, temperamentu i kabini u odnosu na pravila tereta, tako da pažljivo odmerite sve opcije pre nego što rezervišete sledeće planinsko bekstvo ili putovanje na Tahiti.

Međunarodna asocijacija za vazdušni saobraćaj (IATA) sastavila je listu zahteva za obezbeđivanje humanih uslova putovanja na bilo kom letu, bez obzira na aviokompaniju. Ovi zahtevi se odnosi na hranu, vodu i nosače na osnovu ventilacije, veličine, temperature i još mnogo toga. Aviokompanije neće dozvoliti vašem ljubimcu da leti ako će biti u nebezbednim uslovima.

Plane travel with pup policies.

Većina aviokompanija neće dozvoliti vašem ljubimcu da leti ako se nalazi u odgajivačnici koja je premala ili ako je vaš ljubimac očigledno bolestan ili povređen. Uvek dvaput proverite da li na sajtu vaše određene aviokompanije postoje autesne informacije i smernice za kućne ljubimce.

Proverite sa veterinarom

Pre nego što krenete na put, pregled kod veterinara je uvek dobra ideja, naročito ako je vaše štene starije. U nekim slučajevima, za letenje je potrebna potvrda veterinarske inspekcije. Uverite se da je vaše štene ažnjenje na svim njihovim snimcima i mikročipovano radi dodatnih bezbednosnih mera predostrožnosti.

Centri za kontrolu i prevenciju bolesti, na primer, zahtevaju da svi psi koji ulaze u SAD budu imunizovani protiv besnila.

Starost i rasa

Većina federalnih propisa zahteva da kućni ljubimci budu stari najmanje osam nedelja da bi leteli, ali obavezno proverite da li u vašoj odredišnoj zemlji postoje specifičnosti. Na primer, psi koji ulaze u SAD na međunarodnim letovima moraju biti stari najmanje 16 nedelja.

Koja rasa ti je najbolji prijatelj? Prema Američkom veterinarskom medicinskom udruženju, kratkotrajne rase kao što su "pagovi, bostonski terijeri, bokseri, neki mastifi, Pekingese, Lhasa Apsos, Shih Cus i buldogi" su najviše ugrožene kada lete zbog respiratornih problema. Neke aviokompanije čak ograničavaju ove rase.

Amerikan erlajns, na primer, ne prihvata "brahičefalične ili snub-noseve pse bilo koje 'mešavine'" i daje listu od 21 zabranjene rase. Proverite da li vaša aviokompanija ima određena ograničenja za rasu (obično su navedena na mreži).

Tip nosača

Avioprevoznici su napravljeni od čvrste plastike – žičani ili metalni sanduci nisu dozvoljeni za putovanje avionom. Sanduk mora da ispunjava IATA smernice koje uključuju ventilaciju sa strane, bez gornjih vrata, ne kolapsa i još mnogo toga.

Potrudite se da kupite pravi nosač veličine za vašeg psa. Dimenzije i ograničenja prevoznika razlikovaće se u zavisnosti od aviokompanije. Budite sigurni da vaše štene ima dovoljno prostora da ustane, okrene se dok stoji, sedne i legne.

Plane travel approved pet carrier requirements.

Bilo bi dobro da upoznate svog psa sa nosačem pre nego što odete na put. Ako vaše štene već nije uvežbano, pokušajte da ostavite njega ili nju unutra nekoliko sati u isto vreme da se pripremite za duge vremenske periode bez pauze za nošu.

Ako letite u kabini, većina aviokompanija dozvoljava usaglašen i mekan nosač aviona. Dvaput proverite zahteve aviokompanije pre investiranja u avioprevoznika.

Trošak letenja sa vašim ljubimcem

Imajte na umu da letenje sa ljubimcem nije besplatno. Pripremite se da platite dodatne naknade, obično oko $100-$200+ u svakom slučaju. Biće vam potreban i usaglašen nosač kućnih ljubimaca koji može da se kreće od 35 do 250 dolara u zavisnosti od avio-kompanije i veličine vašeg psa.

Neke aviokompanije ograničavaju životinje u kabini (kao što je Britiš Ervejz), dok druge jednostavno ne lete životinjama (kao što su EasyJet ili RyanAir). Proverite troškove ili ograničenja aviokompanije pre nego što rezervišete let da biste izbegli glavobolje prilikom zakazivanja kasnije.

Ograničenja veličine psa

Težina vašeg psa je važna kada su u pitanju propisi o putovanju avionom. Za većinu velikih aviokompanija, malim psima ispod 20 kg je obično dozvoljen ulazak u kabinu kada im bude odobreno. Neke velike aviokompanije dozvoljavaju velikim psima preko 20 kilograma da putuju u delu teretnog prostora aviona.

Dok planirate putovanje, odmerite svoje štene da biste bili sigurni da ispunite zahteve ili ograničenja aviokompanije.

Plane travel dog size requirements.

Putovanje sa malim psima

U većini većih aviokompanija, vaš mali pas može da vas prati u okviru kabine, sve dok se registrujete, platite taksu, a vaše štene ostane u svom odobrenom prevozniku.

Imajte na umu sledeće pre nego što rezervišete let sa vašim malim krznenim prijateljem:

  • Registracija, takse i papirologija: Većina aviokompanija ograničava broj pasa u avionu, tako da je najbolje obavestiti aviokompaniju što je pre moguće. Moraćete da platite taksu, varirajući u zavisnosti od aviokompanije, da biste uneli svog ljubimca u avion. Smernice za kućne ljubimce takođe se razlikuju od strane aviokompanije, ali Delta, na primer, zahteva zdravstvene i vakcine, kao i podatke o ponašanju.
  • Prijavljivanje i obezbeđenje: Ako dovodite svog ljubimca u kabinu, od vas će se zahtevati da se lično prijavite sa svojim štenetom. Ostavite dovoljno vremena pošto prijavljivanje na kiosk ili onlajn nije dozvoljeno. Pripremite se da izvadite vašeg psa iz nosača kako biste prošetali kroz detektor metala, a onda će vaš ljubimac možda morati da prođe drugi skrining ili fizički pregled. Vaš nosač će biti poslat kroz sigurnosne rendgenske snimke, a onda kada budete čistili možete vratiti svoje štene unutra.
  • Carrier and In-Cargo Rules: Odobreni nosač za kućne ljubimce treba da ostane ispod vašeg sedišta, gde bi štićena tradicionalna torba za nošenje ščezla. Nosači nisu dozvoljeni u nadzemnom regalu ili u vašem krilu, a svi štenci moraju da ostanu u nosaču sve vreme. Za većinu većih aviokompanija, vaš prevoznik ljubimaca će se računati kao jedan komad nosivost prtljaga, pa se pakujte u skladu sa tim.

Letenje sa velikim psom

Sa većim psima je teže putovati zbog ograničenja veličine. Ako imate životinju za uslugu ili emocionalnu podršku, ova ograničenja se obično ne primenjuju. S obzirom na to da teretni deo treba da bude pod pritiskom da bi se prevozili životinje, neke aviokompanije uopšte ne dozvoljavaju kućne ljubimce.

Imajte na umu sledeće pre nego što rezervišete let sa najboljom drugaricom:

  • Registracija, naknade i papirologija: Dokumentacija varira na osnovu toga odakle putujete i kuda idete. Obratite se konzulatu zemlje u koju putujete i vašem veterinaru kako biste se uverili da vaš pas ima svu potrebnu papirologiju, kao što su zdravstvene potvrde. Putne takse za kućne ljubimce putem tereta obično su dodatnih 100-200 dolara u jednom pravcu.
  • Prijavljivanje i obezbeđenje: Ako vaš ljubimac putuje teretom, moraćete da ga odbacite i pokupite u određenom delu koji je odvojen od zahteva za prtljag. Obratite se vašoj aviokompaniji za lokacije i dozvolite dodatno vreme u vašem rasporedu putovanja.
  • Zahtevi sanduka: Verovatno ćete morati da kupite nosač aviona dovoljno veliki da se vaš veliki pas kreće i stoji slobodno. Sanduci moraju biti napravljeni od krutog materijala koji se ne savija kada postoji pritisak.

Servisna prava pasa

Prema Ministarstvu saobraćaja, uslužna životinja je ona koja je "individualno obučena ili sposobna da pruži pomoć osobi sa invaliditetom" ili životinji koja pruža emocionalnu podršku. Ako je vaš krzneni pratilac registrovan kao uslužna ili emocionalna pomoćna životinja, on ili ona mogu legalno da vas prate u kabini aviona tokom letova. Obično mogu da putuju besplatno, sve dok pripremate papirologiju i on/ona može udobno da stane na zemlju ispod vašeg sedišta.

Plane travel service dog requirements.

Ako putujete u inostranstvo, istražite da li vaša destinacija zahteva da životinje budu u karantinu po dolasku. Neke zemlje uključuju Australiju, Japan, Hong Kong, Novi Zeland, Singapur i Island. Ako imate uslužnu životinju, niste izuzeti od zakona vlade odredišne zemlje.

Kako da putovanje bude bez stresa

Putovanje avionom može biti stresno za neke štence, u zavisnosti od temperamenta i rase vašeg psa. Pridržavajte se ovih saveta kako bi putovanje bilo što glatkije, kako biste bili sigurni da je vašem štenetu udobno:

  • Ograničite unos vode pre leta: Pripremite se za duge vremenske periode dok vaše štene ne može da ga oslobodi/sebe.
  • Izbegavajte bolest kretanja: Nemojte se hraniti najmanje tri sata pre poletanja.
  • Umorite svoje štene: Idite na duže trčanje, šetnju ili putovanje parkom za pse tako da vaš pas dobro vežba i spava za let.
  • Pregled zdravlja: Uverite se da su vakcine i medovi vašeg psa aute autisti pre odlaska na duže putovanje ili putovanja u inostranstvo.
  • Neka nosač bude udoban: Spakujte meko ćebe koje miriše na dom da poređa sanduk. Tvoj miris se možda smiruje.
  • Držite anksioznost na odstojanju: Ako imate uplašenog ili anksioznog psa, proverite sa svojim veterinarom o prednostima i manama da biste mu/joj dali sedativ.
  • Istraživačka jama prestaje: Proverite odredište ili povežite aerodrome za određene pseće oblasti gde vaše štene može da ga rastereti/sebe.

Pogodnosti aerodroma

AMC navodi najbolje aerodrome pogodne za kućne ljubimce u SAD, od kojih neki uključuju ograđene parkove za pse do banja za mladoženje. Proverite da li na vašem odlasku ili odredišnom aerodromu ima dodatnih pogodnosti zbog kojih će se vaš pas osećati srećno i ekstra posebno. U najmanju ruku, prostori za pomoć kućnim ljubimcima su obavezno kada planirate svoje putovanje.

Lista za pakovanje odmora za vaše štene

Proverite koje su osnovne stvari pre nego što krenete na put. Dok su neke stavke neophodne, druge su opcionalne da bi se on ili ona osećali spokojno.

Osnove

  • Ogrlica, povodac ili uzde: Pobrinite se da vaše štene dobije od mesta do mesta bezbedno.
  • Hrana i voda: Držite malog Fidoa hidriranim tokom putovanja i pakujte njihovu redovnu hranu kako biste izbegli dodatni stres.
  • Kese za otpatke ili skuter: Ovo je neophodno očistiti posle vašeg šteneta.
  • Identifikacione oznake: Ako se nešto desi ili se vaš pas izgubi, budite sigurni da imate identifikaciju sa kontakt informacijama.

Zdravstvene

  • Zdravstveni podaci ili podaci o vakcinaciji: To zahtevaju neke aviokompanije ili prelazak granica.
  • Lekovi ili medicinske potrebe: Ako je vaše štene starije ili zahteva lekove, ne zaboravite na ovo.

Za tranzit

  • Odobreni prevoznik ili sanduk: Zahtev svih aviokompanija.
  • Sigurnosna ograničenja: Ako ćete putovati automobilom, ponesite odgovarajući povodac kako bi bili bezbedni.

Dodataka

  • Igračke ili poslastice: Ove pomažu da vaše štene bude okupirano tokom tranzita.
  • Krevet ili udobna ćebad: Pomozite vašem psu da se oseća prijatno uz mirise od kuće.
  • Opcije boravka pogodne za kućne ljubimce: Proverite sa svojim hotelom ili sobom da biste se uverili da je vaše štene dobrodošlo.

Pogledajte našu punu listu za pakovanje koja će vam pomoći da spakujete kofer sa najboljom drugaricom na umu.

Preuzmi listu

Dok putovanje avionom može da bude stresno za neke kućne ljubimce, to je potpuno dotno. Uradite istraživanje sa aviokompanijama kako biste pronašli pravu kondiciju za vaše planove putovanja, i što je najvažnije, vašeg krznenog prijatelja.